Skip links

Tip od Naty – Čereňova skala

Východ slnka sme videli na Choči, čo keby sme západ slnka zažili na Čereňovej skale? …

… Teda úplne originál západ to nebude, keďže slnko nám na Čereňovej skale zapadá za chrbtom, ale to vôbec nevadí. Zapadajúce slnko môže výhľadom z Čereňovej skaly dodať úplne iný nádych.

Dnes sa z hotela Ostredok vydáme do neďalekej Liptovskej Anny. Je to približne 35 minút cesty autom. Čereňova, alebo aj Čerenová skala s výškou 1042 m.n.m. je jeden z nižších kopcov v Chočských vrchoch. Výstup začíname na konci Liptovskej Anny. Na prírodnom parkovisku zaparkujeme auto a vydáme sa smerom do doliny. Podpultová informácia – toto je miesto, odkiaľ sa viete vydať aj na ďalšiu peknú turistiku na Pravnáč, ale o tom inokedy.

Trasa je veľmi nenáročná, najskôr postupujeme po asfaltke, neskôr schádzame podľa značiek na lesnú cestičku. Trasa je značená veľmi dobre, takže sa nemusíte báť, že zablúdite. Prvé výhľady na seba nenechávajú dlho čakať, no už samotný výstup je jeden z kratších. Cesta hore nám trvala lenivým tempom približne 45 minút.

Z vrchu je krásny výhľad na Liptovskú Maru a Liptovský Mikuláš. Slnko nám zapadá za chrbtom, no dotvára krásnu atmosféru tomuto výhľadu. Veď posúďte sami 🙂

Dĺžka: 4km

Celkový čas: 1 hodina 20 minút

Nastúpané metre: 300

Obtiažnosť: Zvládne aj príležitostný turista, aj bežný človek z davu 🙂

Zanechajte komentár

Používame cookies pre lepší zážitok z návštevy stránky.