Skip links

Turistika: Vizuálny klenot Demänovskej Doliny

DOLINA VYVIERANIE – SEDLO MACHNATÉ – DEM. JASKYŇA SLOBODY

 

 

          Jeden z vizuálnych klenotov Demänovskej doliny, ktorý vám v jednom okruhu predostrie veľa rôznych tvárí. Prvá víta nespútaná a divoko živá dolina. Veľmi rýchlo vás vtiahne do diania pestrosťou zelene a korytom rieky. Tá vás navádza hlbšie a hlbšie do Iľanovského sedla. Koryto je neúprosné a pokračovanie si sem-tam musíte zaslúžiť prekročením miernych prekážok. V tom vám však pomôžu reťaze alebo vlastná vynaliezavosť – a ako zadosťučinenie vám riečka dovolí vojsť do jednej z kaskád, ktoré si formuje po stáročia.

 

 

Pomaly si uvedomíte, že rieka stíchla a predostrie sa vám ďalšia tvár – lesný priechod približujúci sa k cieľu. Zvuk vetra a štebot vtákov vás povedie k tým najkrajším výhľadom Poludnice, až na samý vrchol sedla Machnatého s majestátnou panorámou celého hrebeňa Demänovskej doliny. 

 

Chodník dole vás výhľadmi a strmou cestičkou udržuje v tranze, a preto odporúčame sa z času na čas pozrieť pod nohy, až kým vás opäť na nejakú chvíľu nepohltí les a odrazu sa ocitnete pri Jaskyni slobody.

Mapa trasy: mapy.cz

Technická náročnosť **

Fyzická náročnosť **

Časová náročnosť **

Zanechajte komentár

Používame cookies pre lepší zážitok z návštevy stránky.